تحقق ۲۵۳ ریالی سود هر سهم بیمه اتکایی امین در سال ۹۵

مدیرعامل بیمه اتکایی امین از تحقق سود هر سهم این شرکت در پایان سال مالی ۹۵ خبر داد و گفت: این میزان سود بالاتر از میزان پیش‌بینی شده است.

به گزارش ریسک نیوز از روابط عمومی بیمه اتکایی امین، سید مصطفی کیایی با بیان اینکه بیمه‌گران اتکایی به دلیل نوع فعالیتی که دارند باید به عنوان تکیه‌گاه و پشتوانه شرکت‌های بیمه مستقیم از توان مالی مناسبی برخوردار باشند، افزود: بر همین اساس هیات مدیره و مدیران ارشد بیمه اتکایی امین توجه به توانگری مالی را به عنوان یک اصل مهم مد نظر قرار داده و خوشبختانه این شرکت در سال جاری برای پنجمین سال متوالی بالاترین نسبت توانگری مالی را در میان شرکتهای صنعت بیمه کشور در اختیار داشت و در سطح یک قرار گرفت.

مدیرعامل بیمه اتکایی امین در ادامه به سطح بالای نقدینگی این شرکت اشاره کرد و گفت: بیمه‌گر اتکایی باید همواره آمادگی پرداخت خسارت به بیمه‌گران مستقیم را داشته باشد ضمن اینکه داشتن نقدینگی مناسب این امکان را ایجاد می‌کند که پرداخت خسارت و تسویه با سرعت بیشتری انجام شود.

کیایی با اشاره به برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه بیمه اتکایی امین در روزهای آینده گفت: گزارش‌های مالی حسابرسی شده حاکی از آن است که شرکت در سال مالی ۹۵ با کسب حدود ۳۹میلیارد تومان سود خالص که بالاترین میزان سود کسب شده از زمان تاسیس تاکنون است، موفق به تحقق ۲۵۳ ریال سود به ازای هر سهم شده که این رقم ۲ درصد بیش از میزان پیش بینی شده است.

به گفته وی، سود هر سهم (EPS) شرکت با وجود افزایش ذخایر خسارت‌های معوق، محقق شده و برخی خسارتهای بزرگ نظیر شناور کوشا و کشتیرانی نیز در این مدت پرداخت شده است.

مدیرعامل بیمه اتکایی امین همچنین درباره عملکرد ۳ ماهه ابتدای سال مالی ۹۶ اظهار داشت: خوشبختانه در این مدت، سود عملیاتی شرکت رشد قابل توجهی داشته و به نظر می‌رسد که با ادامه این روند، در پایان سال مالی EPS پیش بینی شده تحقق یابد.

وی یادآور شد: در دوران تحریم با اولویت قرار دادن منافع ملی، در جهت افزایش ارائه پوشش‌های اتکایی به شرکت های بیمه داخلی تلاش مضاعفی انجام دادیم و در حال حاضر نیز به رغم رفع تدریجی تحریم‌ها، حفظ و تقویت بنیه اتکایی کشور ضروری است و به همین دلیل تنها بیمه‌نامه‌هایی که نرخ و شرایط مناسب داشته باشند، می‌پذیریم و به دنبال افزایش پرتفو به هر قیمت نیستیم.

کیایی اضافه کرد: البته در زمینه پوشش ریسک‌های ملی همانند پروژه‌های کلان نفتی و کشتیرانی برای حمایت از اقتصاد ملی حتما مشارکت کرده و سهمی از ریسک را بر عهده می‌گیریم و در حوزه بین الملل نیز امیدواریم در سال جدید میلادی شاهد توسعه و بهبود روابط با بیمه‌گران خارجی باشیم.

وی ضمن تقدیر از اقدام خردمندانه وزیر اقتصاد برای واگذاری سهام شرکت سرمایه‌گذاری‌های خارجی ایران به بخش خصوصی و عدم حضور این سهامدار دولتی در افزایش سرمایه بیمه اتکایی امین گفت: این تصمیم در راستای اجرای سیاست‌های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی از سوی وزیر اقتصاد اتخاذ شده است.

0 پاسخ ها

نظر بدهید

مایل به ملحق شدن به بحث هستید ؟
تمایل به کمک

پاسخ دهید